Zaduszki poetyckie

Życie ludzkie jak iskra, jak płomyk zdmuchnięty powiewem wiatru, jak wiersz niedokończony – błyska i gaśnie”, ale przecież coś pozostaje…

Tradycją naszej szkoły stały się organizowane w ostatni dzień października zaduszkowe spotkania poetycko – muzyczne. W tym roku, podobnie jak
w latach poprzednich, w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V i VI.

Imprezy te  wprowadzają nas w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu. Pomagają „zatrzymać się” na chwilę w pogoni codziennych obowiązków i zastanowić się nad sensem istnienia, dotrzeć w głąb własnych, skrywanych myśli, przeżyć chwile skupienia i skierować myśli ku nieobecnym bliskim i tym, których nie znaliśmy.
Recytatorom i wokalistom towarzyszył blask  palących się zniczy, jesienna dekoracja, półmrok i nostalgiczna muzyka. Zaduszkowe spotkanie  przybliżyło nam atmosferę i nastrój święta oraz skłoniło do przemyśleń na temat przemijania. Mogliśmy wysłuchać recytacji wierszy w wykonaniu uczniów klasy IVA i VI A i wysłuchać utworów muzycznych.

Ewelina Kujawa

Katarzyna Kruk-Adamska