Dzień: 2017-11-15

Spotkanie z Panem prof. Borawskim

Dnia 8 listopada naszą szkołę odwiedził Pan Profesor doktor habilitowany Stanisław Borawski. Pan Profesor obecnie pracuje w Zakładzie Historii i Pragmatyki Języka Polskiego w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podczas spotkania uczniowie klasy 6c mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z językiem polskim. Ponadto podczas zajęć poznali fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. (więcej…)

Śniadanie Daje Moc

8-9 listopada 2017 r. nasza szkoła już po raz czwarty przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu Śniadanie Daje Moc. Jest to program edukacyjny, mający na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W tych dniach chętne klasy wraz z wychowawcami przyłączyły się do akcji i wspólnie w salach wykonały zdrowe, bogate w witaminy śniadanie. Do programu przyłączyło się 503 dzieci! Dziękujemy wychowawcom i dzieciom za przyłączenie się do akcji, a rodzicom za przygotowanie produktów.
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji i zdjęć. (więcej…)

Dzień Dyni w klasie 2B

Dnia 9 listopada w klasie 2B odbył się Dzień Dyni. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak rośnie dynia, oglądali różnorodne odmiany tego warzywa, poznali kulinarne przysmaki wykonane z dyni oraz sprawdzano jaki smak mają jej pestki. Najciekawszym punktem dnia było wydrążanie dyni i ozdabianie ich w ciekawy sposób. Wystawę z naszymi dyniami można było podziwiać na korytarzu szkolnym klas 1-3. (więcej…)