Dzień: 2017-12-14

Święto Czekolady

Pychota! Tak jednym słowem możemy określić zajęcia w których braliśmy udział 1 grudnia w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 11. Wspólnie obejrzeliśmy film o produkcji czekolady, zatańczyliśmy „Chocolate”, wybraliśmy także króla oraz królową czekolady. To nie był jednak koniec atrakcji, bo na każdego z nas czekała słodka niespodzianka. Do wyboru były herbatniczki, wafelki, jabłuszka, gruszki i bananki, które do woli mogliśmy moczyć w pysznej mlecznej czekoladzie. (więcej…)

Mistrzowie kodowania

Dnia 27.11.2017r. klasa III h udała się z wizytą do zaprzyjaźnionego Przedszkola Publicznego nr 20 na spotkanie z kodowaniem. Tam czekała na nas pani Urszula Krzyżanowska która wprowadziła nas w tajniki programowania. W czasie zajęć uczniowie bawili się, układali sudoku na specjalnej macie przy okazji ucząc się współpracy. Zadania przysparzały dzieciom bardzo dużo satysfakcji i radości. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa Blue-Botem, któremu uczniowie programowali trasę do domu. Wspaniale spędziliśmy czas podczas logicznych zabaw i aktywnego programowania.
Pozdrawiamy i dziękujemy za zaproszenie! (więcej…)

Szkolny Konkurs Kaligraficzny

W dobie komputerów, telefonów kaligrafia jest prawie zapomniana. Piękne pismo to dziś prawdziwa sztuka i tą właśnie sztuką 1 grudnia popisywali się uczniowie klas III podczas Szkolnego Konkursu Kaligraficznego. Istotą konkursu było popularyzowanie estetyki, dokładności i poprawności pisania. Wszyscy bardzo się starali, efekty pracy były zdumiewające i można podziwiać je w holu naszej szkoły. (więcej…)

Wycieczka do Wolsztyna