Wycieczka do Poznania klas 2B i 2D

Dnia 26 lutego uczniowie klas 2B I 2D wybrali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem podróży był udział w zajęciach edukacyjnych w Laboratorium Wyobraźni. Zielona wystawa była dla uczniów pełna różnych eksperymentów dotyczących zagadnień z zakresu postrzegania barw i optyki, które można było samodzielnie przeprowadzić pod okiem ekspertów. Uczniowie udowodnili między innymi,  że świeczki potrafią lewitować, a bańki mydlane można odbijać jak piłeczki.

Po zakończeniu doświadczeń w Laboratorium Wyobraźni, udaliśmy się na następną część wycieczki – do Muzeum Czekolady! Cała grupa wzięła udział w czekoladowych warsztatach o nazwie „Koziołki w czekoladzie”. W stroju dres anta uczestnicy tworzyli swoją własną tabliczkę czekolady z postacią kozłów poznańskich oraz ulubionymi dodatkami. W czasie, gdy czekolada stygła, uczniowie mieli okazję degustować ziarno kakaowca. Uczestnicy  zostali również zapoznani z całym procesem powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki. Gdy czekolady były już gotowe, uczniowie samodzielnie zapakowali zrobioną przez siebie tabliczkę czekolady do domu. Dodatkowo, w Manufakturze Słodyczy Handmade „Słodkie Czary-Mary”,  uczniowie wraz z opiekunami zrobili zakupy i obejrzeli  pokaz wyrobu kolorowych  lizaków. Dzieci opuszczały Poznań z uśmiechem na twarzy, zapewniając że z chęcią jeszcze raz tam wrócą.

Adrianna Magda, Aleksandra Laska-Cwynar