Dzień: 2018-04-27

Dni Matematyki i Informatyki

Zaczynając od 16 kwietnia do 20 kwietnia 2018r. obchodziliśmy szkolny Dzień Matematyki i Informatyki. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych konkurencjach zespołowych, jak i indywidualnych. W pierwszy dniu na długiej przerwie klasowo rozwiązywane były zadania i krzyżówki. W kolejnch dniach każda z klas została podzielna na trzy zespoły. Uczniowie w tych zespołach „głowili się” rozwiązując zadania z matematyki, jak i informatyki.  (więcej…)

Muzykolandia

Dnia 25 kwietnia klasy 3a i 3d zaprezentowały w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Perseusza przedstawienie poetycko – muzyczne pt.  „ Muzykolandia”. Przedstawieniem tym otwarto wystawę prac plastyczno – technicznych pt. „ Wszystko gra” .   (więcej…)

Gospodarowanie pieniędzmi

Gospodarowanie pieniędzmi i inwestowanie ich to niełatwe zadanie. Zwłaszcza przy niskim kieszonkowym. Prawdziwą lekcję o finansach w klasie 3a przeprowadziła mama jednej z uczennic. Temat niełatwy, ale okazał się bardzo zajmujący . (więcej…)

Jałmużna wielkopostna 2018

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” – Jan Paweł II

Szkolny Zespół Caritas wraz z opiekunem dziękują serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w pomoc osobom starszym i samotnym „Jałmużna wielkopostna 2018r”. (więcej…)

Zajęcia muzyczno-ruchowe

Aktywne słuchanie muzyki – czyli jak muzykę klasyczną pokochały Świetliki.
Dnia 20.04.2018r. grupa wychowanków świetlicy z klas pierwszych uczestniczyła w warsztatach muzyczno – ruchowych na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss. (więcej…)

Konkurs origami

W miesiącu kwietniu w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „ Kolorowy kwiat” na który wpłynęło 12 prac. Celem konkursu było usprawnianie manualne, rozwijanie zmysłu estetyki oraz kreatywności i twórczości dziecka. Zadaniem uczestników było przygotowanie przestrzennych kwiatów techniką origami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobny upominek. (więcej…)

Sukces zespołów Fala i Goya