Dzień: 2018-05-10

X Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE

W dniu 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się X Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE. Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Unii Europejskiej. W imprezie wzięło udział 9 szkół – Szkoła Podstawowa z Jerzmanowej, Szkoła Podstawowa z Nielubi , Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12 i Szkoła Podstawowa nr 14.

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

Dnia 19 kwietnia już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja „Żonkile”. Na lekcjach historii szóstoklasiści obejrzeli film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”. Wcześniej wykonali papierowe żonkile, które są symbolem pamięci o bohaterach powstania. Część wykonanych kwiatów rozdali młodszym kolegom. Przygotowali dla nich również krótką audycję przez szkolny radiowęzeł o akcji i powstaniu. W ten sposób  chcieliśmy w naszej szkole upamiętnić kolejną rocznicę wybuchu powstania w getcie oraz budować poczucie wspólnej wielowiekowej historii Polaków i Żydów.