Wycieczka do dendrofarmy

Dnia 28.05.2018r. odbyła się wycieczka do dendrofarmy w Dalkowie. W wycieczce uczestniczyły klasy 5a oraz 4f.

Wycieczka miała charakter turystyczno – rekreacyjny. Uczniowie przemierzyli dwugodzinną trasę po Rezerwacie Przyrody „Dalkowskie Jary”.W rezerwacie znajdują się wzgórza o stromych zboczach żłobione siecią wąwozów, a także 7 pomników przyrody, których wiek przekracza 200 lat.W partii szczytowej rezerwatu znajdują się pozostałości po dwóch grodziskach z dość dobrze zachowanymi fosami obronnymi określone jako zabytki kultury łużyckiej i wczesnośredniowiecznej. Grodziska ujęte są w rejestrze zabytków kultury. Po długiej wędrówce, uczniowie przybyli do dendrofarmy, gdzie czekało już na nich ognisko z kiełbaskami. Uczniowie skorzystali z dodatkowej atrakcji, jaką była jazda na koniku polskim. W drewnianym wigwamie dzieci mogły przebrać się we wszelakie stroje i wziąć udział w karaoke. Wszyscy świetnie się bawili.