Diecezjalny Dzień Dziecka

Dnia 2 czerwca grupa uczniów naszej szkoły z inicjatywy pani Hanny Krawczyk oraz katechetów: p.Renaty Ziętkowskiej, p.Małgorzaty Juźwiak  i p.Kamila Maraja wzięła udział w Diecezjalnym  Dniu Dziecka, który odbył się w Rokitnie.

Festyn rozpoczął się o godz. 10.30.  Mszą św. której  przewodził  ks. biskup Tadeusz Lityński. Po Mszy pod kierownictwem wodzirejów dzieci rzuciły się w wir atrakcji.  Były dmuchańce, wozy Ochotniczych Straży Pożarnych, Monster Truck, miasteczko policyjne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zresztą widać było, że Monster Truck  cieszy się nie tylko wzięciem najmłodszych, ale również starszych uczestników naszego festynu. Każde dziecko mogło również wziąć udział w zabawach i grach sportowych, wśród których warto wymienić chociażby tory przeszkód, labirynt, koło fortuny, ringo, rzut piłka lekarską, strzał z łuku i pistoletu, bieg z jajkiem i naprawdę wiele, wiele innych. Chętni zjeżdżali na linach pod okiem harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej a wszystkie dziewczynki mogły spróbować nowych fryzur. Na zakończenie wspólnej zabawy każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Wyjazd na Diecezjalny Dzień Dziecka został sfinansowany przez zespól Caritas parafii św. Maksymiliana Kolbe w Głogowie.