Słoneczny Korowód

Nadanie im. Ireny Sendlerowej ulicy w mieście Głogów

20 września 2018r.

Dnia 20 września  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie przyłączyli się  do Ogólnopolskiego Słonecznego Korowodu, by w ten sposób świętować  obchody Światowego Dnia Orderu Uśmiechu. Jak co roku  celem tego przedsięwzięcia było zjednoczenie wszystkich szkół w Polsce o tym samym imieniu w radosnej zabawie, promowanie idei szacunku dla siebie i innych, uczciwości, tolerancji oraz dostrzegania potrzeb drugiego człowieka.

W tym roku była to szczególna uroczystość, ponieważ została połączona z nadaniem imienia wybitej Polki- Ireny Sendlerowej, jednej z głogowskich ulic. Na zaproszenie Prezydenta Głogowa p. Rafaela Rokaszewicza w uroczystym nadaniu nazwy udział wzięła córka p. Ireny– p. Janina Zegrzembska. Swoją obecnością zaszczycił nas również  Rzecznik Praw Dziecka, Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu– p.Marek Michalak oraz posłanka na Sejm RP- Ewa Drozd.

Ceremonię rozpoczęliśmy wystąpieniem pana dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12- p. Krzysztofa Rączki. Spotkanie uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. W oryginalny sposób przypomnieli oni postać Ireny Sendlerowej, wspomnieli o jej wielkim zaangażowaniu w ratowanie ludzkiego  życia.

Jesteśmy ogromnie dumni, że nasza szkoła nosi tak wspaniałe imię, które pozwala kształtować pozytywne postawy młodego pokolenia.

W uroczystości uczestniczyło  ponad 800 uczniów z SP-12 oraz przedstawiciele SP- 7 i Gimnazjum nr 2  im. Ireny Sendlerowej.