Dzień: 2018-11-06

Wycieczka do Wrocławia

Dnia 25 października uczniowie z klasy 3A, 3B oraz 3D pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie uczestniczyli w słodkim pokazie w Manufakturze Słodyczy Cukier-Lukier. W trakcie pokazu dowiedzieli się jak tworzy się karmelową masę na cukierki. Każdy z uczestników wykonał własnego lizaka oraz otrzymał słodkie co-nieco do plecaka!

Dzień Dyni

Niektórzy obchodzą Halloween, a inni bawią się z podczas Święta Dyni! Jak co roku w październiku, uczniowie z klasy 3 B zorganizowali klasowy Dzień Dyni. Do zabawy zaprosili także kolegów i koleżanki z klasy 3A. W trakcie zajęć dzieci aktywnie odkrywały walory warzyw z rodziny dyniowatych.

Dolnośląski Festiwal Nauki

Dnia 11 października 2018r. uczniowie z klasy 3B i 3D wybrali się do Szkoły Podstawowej nr 11 na DFN, czyli Dolnośląski Festiwal Nauki! Dzieci wraz z wychowawcami wzięli udział w dwóch bardzo ciekawych warsztatach – z dziedziny chemii i historii. Serdecznie dziękujemy organizatorom tych interesujących zajęć  za zaproszenie!

A. Magda, J. Duraj, D. Malinowska, M. Rekusz

Zaduszki poetyckie

ZADUSZKI POETYCKIE DLA NIEPODLEGŁEJ

29 października uczniowie klas IV-VI pod opieką p.E.Kujawy, J. Zelmańskiej, K. Kruk- Adamskiej oraz K. Tuczyńskiej wprowadzili nas w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem. Młodzi aktorzy recytowali wiersze znanych poetów mówiące o przemijaniu, śmierci oraz tęsknocie za tymi, którzy odeszli. Wspominali bohaterów, którzy walczyli w obronie naszego kraju. Nastrój wieczoru podkreślał wystrój sali – różnokolorowe liście i zapalone znicze oraz refleksyjna muzyka. (więcej…)