Wszystkie Kolory Świata

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Kolejny już raz nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki (odrysowują je od pożyczonego ze szkoły szablonu, bądź przynoszą materiał na laleczkę do placówki w celu odrysowania wzoru na materiale) Każda z lalek będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Informacje te zostaną zawarte na „akcie urodzenia laleczki”

Szycie i zbiórka laleczek trwa do 11.01.2019r.

Po zakończeniu zbiórki laleczek, w szkole odbędzie się wystawa połączona z kiermaszem charytatywnym. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Szablony laleczek dostępne są:

w gabinecie 008 (pedagog K. Tuczyńska)

w sali 108 p. K. Kruk- Adamska oraz w sali 106 p. J. Sobczyńska.

Instrukcja uszycia laleczki dostępna jest w strefie rodzica (szablon dostępny w szkole, jest on w formacie A3)

Laleczka_wykrój instrukcja

Plakat_wszystkie_kolory_świata