Narodowe Święto Niepodległości w DPS

Dnia 14 listopada uczniowie klasy 6b oraz uczniowie z koła muzycznego wraz z opiekunami udali się do Domu Pomocy Społecznej, aby zaprezentować program słowno-muzyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada jest dniem refleksji nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny.

Przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz odzyskana nie jest czymś trwałym, danym na zawsze, tylko czymś, co trzeba pielęgnować. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Wśród Podopiecznych widać było wzruszenie, niektórym zakręciła się łza w oku. Dziękujemy jeszcze raz za zaproszenie. Był to dla nas nie tylko wzruszający, ale również piękny dzień.

A.Sołtysik, R.Wojciechowska, M.Olejnik