Różańcowy miesiąc

Jak już sami zauważyliście, prezentujemy na naszej stronie zdjęcia różańców wykonanych przez uczniów klas 1,2 i 5b.
Zaczęło się od rozmowy w klasie 1a na temat tego jak Maryja prosiła dzieci z Fatimy – Łucję, Franciszka i Hiacyntę o odmawianie codziennie różańca, następnie zaprezentowania różnej wielkości różańców, omówieniu tego jak odmawia się modlitwę różańcową, a skończywszy na pogadance, że różańce mogą być wykonane z różnych materiałów i nawet zrobione samodzielnie.
Ciąg dalszy miał miejsce na kolejnej lekcji w klasie 1a. Fabian Walkowiak zaprezentował wszystkim obecnym przepiękny różaniec wykonany z kasztanów. Pracował przy nim ze swoim tatą.
Po pokazaniu go w innych klasach, uczniowie nabrali chęci do wykonania swoich prac. Dzięki temu powstała galeria zdjęć z pięknymi, kolorowymi różańcami.
Słowo „różaniec” tworzy wyraz „róża” i końcówka „-niec” od słowa „wieniec”, więc „różaniec” oznacza „wieniec z róż” dla Matki Bożej.
Różaniec to sznur koralików (paciorków), który pomaga nam się modlić. Każde odmówione „Zdrowaś Maryjo” jest symboliczną „różą – darem” dla Matki Bożej.
Renata Ziętkowska