Dzień: 2021-04-27

Ja w społeczeństwie

Bardzo miło nam poinformować, iż klasa 6c zrealizowała tegoroczny projekt pt. „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”  w „Uniwersytecie Dzieci w Klasie”. Mamy nadzieję, że ten świat uda nam się zmienić… na lepsze!

klasa 6c

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawa regulująca zakres działania władz państwowych oraz prawa obywatelskie. Stąd też dzień ten uważa się za jedno z najważniejszych świąt narodowych Polaków, które uczniowie naszej szkoły uczcili wydaniem okazjonalnego filmu. Znajdziecie w nim okoliczności i atmosferę wydarzeń sprzed 230 lat, a także patriotyczne wiersze i piosenki. ZAPRASZAMY! (więcej…)

Zdrowy posiłek, czyli jaki?

W ramach lekcji wychowania fizycznego nasi uczniowie zdobywali wiedzę na temat zdrowego żywienia, a w konsekwencji umiejętności przygotowania odpowiedniego posiłku. Właściwe danie to takie, które zawiera niezbędne składniki odżywcze i jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. (więcej…)