sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

W muzeum w Sulejówku

30 kwietnia 2021
Z życia szkoły

W kwietniu, już po raz kolejny klasa VI E i VII G uczestniczyły w wycieczce online. Tym razem odwiedziliśmy uroczy Sulejówek, a konkretnie Muzeum Józefa Piłsudskiego w tym mieście. Na początku ,,wycieczki” obejrzeliśmy film poświęcony zbiorom muzeum. Później poznaliśmy niezwykły życiorys i działalność polityczną marszałka Józefa Piłsudskiego. Pani prowadząca opowiedziała nam o  wielu ciekawostkach z życia prywatnego marszałka -np. ulubionym poetą był Juliusz Słowacki, zaś w jadłospisie królowało przede wszystkim mięso wieprzowe.
Prześledziliśmy cały życiorys Józefa Piłsudskiego, aby jeszcze dobitniej uświadomić sobie, jak ważną odgrywał on rolę w odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Tematem spotkania była również zagadkowa bostonka. Ciekawe, czy wiecie o co chodzi? Lekcja była bardzo ciekawa i inspirująca.

Wychowawcy klas 

Dostępność

Office 365

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Uczestniczymy w programach:

Wielkość czcionki
Kontrast