Dzień: 2021-05-12

Spotkanie w bibliotece szkolnej

Dnia 07.05 2021 świetliczaki z grupy I i III zostały zaproszone do biblioteki szkolnej z okazji Dnia Bibliotekarza. Na spotkaniu pracujące tam Panie opowiedziały o swojej pracy,  ciekawostkach dotyczących książek oraz bibliotek. Wychowankowie z zainteresowaniem słuchali, a także chętnie odpowiadali na zadawane pytania.  Panie przygotowały naszym wychowankom niespodziankę w formie zdjęć w fotobudce z rekwizytami. Na koniec udanego spotkania dzieci wręczyły Naszym kochanym Paniom podziękowanie wraz z życzeniami i własnoręcznymi podpisami . (więcej…)

Dzień bibliotekarza

W roku szkolnym 2020/ 2021 obchodziliśmy dzień bibliotekarza i bibliotek w nieco innej formie niż zwykle. Pandemia związana z koronawirusem pokrzyżowała nam plany i nie mogliśmy zaprosić stacjonarnie nauczycieli bibliotekarzy pracujących w naszej szkole. 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – święto, które zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Na zajęciach została przedstawiona dzieciom prezentacja multimedialna i ciekawostki o książkach. Na koniec zajęć nasi podopieczni zaprojektowali okładkę swojej wymarzonej książki. Zajęcia przyniosły dużą radość dzieciom. (więcej…)

Dzień strażaka

Od pierwszego dnia powrotu dzieci do szkół podstawowych mieliśmy okazję obchodzić Międzynarodowy Dzień Strażaka przypadający na dzień 4 maja 2021r. W ramach zajęć świetlicowych wychowankom uczęszczającym na świetlicę szkolną została przedstawiona prezentacja multimedialna oraz zadania z kodowania i odgadywania tematycznych haseł, rebusów. (więcej…)