Las w słoiku

„Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi” uczniowie klas III uczęszczający na świetlicę szkolną pod taką tematyką pracowali cały tydzień. Dowiedzieli się, jak zadbać o swój ogródek. Poznali różne drzewa owocowe, kwiaty, krzewy. Wyszukiwali w Internecie majowe przysłowia, między innymi „Zimna Zośka”, wiedzą już co one oznaczają. Wychowankowie świetlicy zapoznali się również z prezentacją multimedialną, „Mali ogrodnicy”, w której dowiedzieli się, jak z domowych warzyw, nasion założyć własny ogródek i jak o niego zadbać.

Na podsumowanie tygodnia pracy, wykonaliśmy Las w słoiku. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. Znając już podstawowe potrzeby roślin do wegetacji, stworzyli piękne kompozycje.