Dzień Chłopaka w 6B

Uczniowie klasy 6b w sposób aktywny spędzili „Dzień chłopaka”. Odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, gdzie zobaczyli różnorodne gatunki ptaków z Polski i świata. Udało nam się porozmawiać z opiekunką ptaków i podpatrzeć,  jak ptaki są karmione.

Zwiedziliśmy również mini zoo, podziwiając zwierzęta gospodarskie.

Atrakcją dla uczniów był również „Szlak Dinozaurów”. Była możliwość obejrzenia kilkunastu makiet dinozaurów w naturalnych rozmiarach.

Drugą atrakcją wycieczki była wizyta w Parku Leśnym, który również znajduje się w Lubinie. Park Leśny to przede wszystkim miejsce historyczne. Uczniowie zobaczyli tu strzelnicę wojskową zbudowaną w latach trzydziestych XX wieku. Ten obiekt militarny stał się inspiracją do stworzenia wystaw na temat I i II wojny światowej.

Głównym, stałym jej elementem jest ścieżka edukacyjna „Wielka Wojna”, na którą składają się okopy oraz wagony i kontenery, w których znajduje się dalsza część ekspozycji. W trakcie zwiedzania zobaczyliśmy m.in. szpital wojskowy, kaplicę, punkt poboru, czy warsztat kowalski. W odremontowanych czterech zabytkowych bunkrach zapoznaliśmy się z ekspozycjami „Okupacja sowiecka” pokazująca 50 lat obecności sowietów na terenie Polski. Byliśmy także na dwóch wystawach plenerowych „Zimna Wojna” i „Bitwa o Anglię”. Wisienką na torcie była zabawa w parku linowym. Oto kilka zdjęć z naszej wyprawy.