Święto Szkoły 2022

18 marca obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystość uświetnił program artystyczny. Przygotowane przedstawienie miało zwrócić uwagę na to, jak ważne w naszym życiu są wartości, takie jak miłość czy przyjaźń. Harry Potter, dziewczynka z zapałkami  to tylko niektóre postacie, które pojawiły się na scenie podczas przedstawienia i wzruszającej inscenizacji tanecznej.

Nasze radosne, pełne humoru, tańca i śpiewu występy oraz refleksje i przemyślenia dedykowaliśmy  patronom naszej szkoły – Kawalerom Orderu Uśmiechu. To właśnie oni uszczęśliwiają dzieci na całym świecie, dbają o to, by radością wypełniły się ich małe serduszka. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie mogliśmy ich w tym roku zaprosić na naszą uroczystość.

Ten rok, jest rokiem szczególnym. 24 lutego 2022 r. to data, która zapisała się na kartach historii Europy i świata. Na niepodległą Ukrainę spadły pociski i ziścił się czarny scenariusz, o którym nikt z nas nie chciał myśleć. To, co miesiąc temu było dla nas niewyobrażalne, ma właśnie miejsce. Za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Giną niewinni ludzie. Cierpią nie tylko Ukraińcy, wraz z nimi cierpi i jednoczy się cały świat. Dlatego po raz pierwszy w historii, podczas naszego święta , nie odśpiewaliśmy radosnej pieśni szkoły, a  w geście solidarności i wsparcia dla Ukrainy, zakończyliśmy nasz występ piosenką ,,Dzieci świata”. Program artystyczno-wokalny wywołał wiele wzruszeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.