Wiosenny czas w klasach II

W naszej świetlicy pachnie już wiosną! Wychowankowie świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę. Podczas zajęć edukacyjno – wychowawczych dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tą tematyką. Na zajęciach muzycznych dzieci śpiewały piosenki związane z nadejściem wiosny.

Obchodziliśmy Dzień Kobiet, Dzień Kolorowej Skarpetki,  Dzień Motyla, Dzień Piekarza i Cukiernika, Dzień Pandy, Dzień Wody, Dzień Gofra, Dzień Muffinka oraz Dzień Budyniu. Jednoczyliśmy się z Ukrainą wykonując prace plastyczne na powitanie nowych kolegów i koleżanek. Dzieci wykonywały piękne bociany oraz nauczyły się tworzyć kwiaty z bibuły, które zostały wykorzystane do wykonania Palm Wielkanocnych. Po długim remoncie bloku żywieniowego uczniowie cieszą się z powrotu i spożywania obiadów w stołówce. Drugoklasiści uwielbiają zajęcia na świeżym powietrzu – takie zajęcia podczas pobytu w świetlicy mają przede wszystkim poprawić samopoczucie dzieci po kilku godzinach spędzonych w ławce. Zabawy i gry sprawnościowe (budowle z kubeczków oraz klocków) uczą zdrowej rywalizacji, kształtują umiejętność godnego przyjmowania zwycięstwa i porażki, jak również kulturalnego dopingu drużyn. Ruch wyraża naturalną radość życia dziecka, przyczynia się do jego dobrego samopoczucia i poprawia ogólny stan zdrowia.