Rozpoczęcie rekrutacji na zajęcia sportowe

DEKLARACJA DLA RODZICÓW

„ZAJĘCIA SPORTOWE Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI KOREKCYJNO- KOMPENSACYJNEJ” DLA KLAS I-VI

PROJEKT DOFINANSOWANY PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów

Rekrutacja trwa od 29.04 – 06.05.2022r.

Informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny będzie brała udział w projekcie: Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno– kompensacyjnej” w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów. Termin realizacji projektu zaplanowano na 09.05.2022 do 10.11.2022 r. Celem głównym zadania jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, nauka utrzymywania prawidłowej postawy ciała i ogólnego wzmocnienia całego ciała. Zajęcia sportowe będą uwzględniały potrzeby rozwojowe i korekcyjne uczestniczących w nich uczniów. W ramach planowanych zajęć oprócz podporządkowania regularnej aktywności fizycznej celom terapeutycznym w zakresie m.in. kształtowania prawidłowej postawy i przeciwdziałania powstawaniu wad postawy przewiduje się również ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące sprawność psychomotoryczną i motoryczną, wspomagające harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów, co w rezultacie przyczyni się również do zapobiegania nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży. Przewiduje się realizację zajęć nastawionych na indywidualne potrzeby poszczególnych uczestników (np. w zakresie korekty zdiagnozowanych wad) jak również z nastawieniem na gry i zabawy zespołowe.

Efektem realizacji ww. zajęć będzie ogólnie poprawa kondycji i sprawności fizycznej u minimum 10 % uczestników weryfikacja na podstawie opinii prowadzącego zajęcia. Odbywać się to będzie zarówno przez kształtowanie nowych umiejętności, ćwiczenia zwiększające zakres ruchomości wszystkich stawów, kształtowanie i wzmacnianie gorsetu mięśniowego czy zwiększenie wydolności układu oddechowego jak również niwelowanie, zmniejszenie wad postawy czy korygowanie zaburzeń statyki, przeciwdziałanie utrwalaniu i pogłębianiu zaburzeń oraz wyrabianie nawyku prawidłowej postawy ciała. Zajęcia prowadzone będą nieodpłatnie dla uczestników z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury sportowej i wyposażenia placówek.