KONKURS FILMOWY „DBAM O ZIEMIĘ”

Dnia 25.04.2022r został rozstrzygnięty konkurs filmowy pod tytułem „Dbam o ziemię” dla klas 5-8. Celem konkursu była: – promocja ekologii oraz dbania o środowisko i naszą planetę, – upowszechnienie wśród uczniów zasad ekologii oraz sposobów dbania o środowisko, – popularyzowanie postaw ekologicznych wśród uczniów szkoły. Uczniowie w swoich pracach mogli przedstawiać rozwiązania następujących problemów: – co możemy zrobić, aby pomóc Ziemi, przywrócić równowagę naszej planecie, – jak dbam o Ziemię w moim domu, szkole, mieście, itp.. – dlaczego warto dbać o Ziemię, – jakie mogą być konsekwencje niedbania o Ziemię.

Podczas oceny filmików brana pod uwagę była jakość nagrania, pomysłowość, wyraz artystyczny (przebranie się, tło) oraz dobry montaż.

Spośród wielu nadesłanych prac na szczególna uwagę zasłużyła praca uczniów klasy 7A: Bartosza Blecharz, Maksymiliana Kostka, Igora Samborowicza. Uczniowie za zaangażowanie, pomysł i realizacje zdobyli pierwsze miejsce. Nagrodą główną były bilety na dowolny seans filmowy w Cinema3D Głogów, za które serdecznie dziękujemy sponsorowi Panu Dominikowi Złotkowskiemu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom GRATULUJEMY!