Wycieczka do Wrocławia – III c i III d

Dnia 29.04 2022 klasy III c i III d z wychowawcami w ramach projektu MEN “Poznaj Polskę” pojechały na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska, do Wrocławia. Zgodnie z planem wycieczki dzieci odwiedziły Ogród Botaniczny, w którym miały okazję zachwycić się kwitnącymi o tej porze roku kwiatami, krzewami i drzewami. Cała architektura ogrodu wzbudziła podziw. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Wody – Hydropolis. Tam uczestniczyli w warsztatach pt. “Farby ekologiczne” oraz pod opieką przewodnika zwiedzili ekspozycje muzeum. Poznali historię, obieg, znaczenie i gospodarkę wody w przyrodzie. Kolejnym punktem wspaniałej wycieczki był przejazd kolejką- Polinką, który był dla dzieci, także dużą atrakcją. Następnie dzieci szukały krasnali na Starym Rynku. Wycieczka zakończyła się w Kolejkowie, gdzie uczestnicy podziwiali kunszt wykonanych makiet, przedstawiających najważniejsze obiekty Dolnego Śląska W ocenie dzieci i opiekunów wycieczka zawierała duży walor edukacyjno-poznawczy, dostarczyła niezapomnianych wrażeń i przyczyniła się do integracji dzieci.