TANECZNE IMPRESJE 2022

„Taniec to nie układ figur,

żeby się go nauczyć, trzeba go pokochać.”

Auguste Bournonvill

W naszej szkole są dzieci, które taniec uwielbiają, w którym mogą wyrazić siebie, swoje taneczne możliwości, kreatywność i własną inicjatywę.

Mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na corocznym turnieju „Taneczne Impresje”.

W bieżącym roku turniej odbywał się w formie online. Dzieci przesyłały do organizatora nagrany układ taneczny, który podlegał ocenie jurorów.

Jurorzy stanęli przed bardzo trudnym wyborem. Docenili pracę  i twórczość każdego dziecka. Układy taneczne były ciekawe pod kątem choreograficznym i artystycznym. Taniec na kole czy rurze wzbudził wiele emocji i utwierdził w przekonaniu, że mamy bardzo zdolne i muzykalne uczennice a taniec jest dla nich wielką pasją.

W kategorii solo jury przyznało I miejsce Antoninie Słowek (6a)   i Lenie Rutkowskiej (6d).

W pozostałych kategoriach tanecznych zwyciężyli:

Taniec na kole:

I miejsce Zofia Przybysz (6a)

II miejsce Sara Puła (6a)

III miejsce Martyna Płowiec (5e)

Taniec na rurze:

I miejsce Zofia Keep (7b)

II miejsce Antonina Słowek (6a) i Hanna Słowek (2a)

III miejsce Martyna Płowiec (5e)

Duety:

I miejsce Marcjanna Wołoszyn (7b) i Iga Musielak (7f)

II miejsce Julia Knihnicka (7j) i Aleksandra Kubik (7j)