Nie marnujmy chwil

Nasza szkoła w tym roku szkolnym uczestniczyła w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Nie marnujmy chwil” . Whirlpool, który jest organizatorem tego konkursu, ponownie zaangażował dzieci i ich rodziny w działania przeciwko marnowaniu żywności. Materiały, dostarczone przez organizatora pokazywały łańcuch dostaw żywności z pól na nasz stół, podkreślając niektóre wady systemu, tym samym zwracając uwagę na dobre praktyki przeciwdziałające stratom na każdym etapie tego procesu. Uczniowie klas 7e, 7f, 8 b, i 8 g, dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym, pomocy nauczycieli oraz zajęciom przeprowadzonym w formie zabawy dowiedzieli się , jak ważna jest troska o zasoby naszej planety, w tym pożywienie, a tym samym – jak wiele możemy zyskać, jeśli zwracanie większej uwagi na wykorzystywanie żywności stanie się stałym elementem naszego stylu życia.