Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Wspólnie z kilkunastoma tysiącami szkół z całego świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). To wspaniała inicjatywa, która zachęca do wspólnej zabawy i promocji aktywności fizycznej. To wielkie międzynarodowe święto ruchu zrzeszyło w tym roku ponad 1000 placówek!
W naszej placówce odbyły się lekcje z wykorzystaniem Ruchowego Planu Lekcji, przygotowanego z udziałem uwielbianej przez dzieci Akademii Krokieta i Lamy.

Tematem przewodnim #ESSD w Polsce jest integracja kulturowa dzieci polskich i ukraińskich, które dzięki RUCHOWEMU PLANOWI LEKCJI będą mogły wzajemnie uczyć się o swoich krajach – ich kulturze, języku i geografii. Bo w ruchu już teraz rozumiemy się doskonale!

W naszej szkole zabawa i nauka z filmami została urozmaicona wieloma zadaniami sportowymi i dydaktycznymi: pracą z mapą Europy, wykonaniem flag i zabawami z balonami przy muzyce polskiej i ukraińskiej.

Nasze hasła przewodnie to:
„EDSS wielką moc ma- zdrowie, radość i przyjaźń Ci da!”
„Każdego dnia w ruchu się uczymy! Zabawy z Akademią Krokieta i Lamy lubimy”.

Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy, a organizatorom dziękujemy za motywację do wspaniałej nauki!!!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego
#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL