Lekcja kaligrafii

Uczniowie klasy 2d mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach kaligraficznych.
W piękny jesienny dzień, podziwiając piękno przyrody, spacerowaliśmy ulicami osiedla, aby dotrzeć do miejsca przyjaznego dzieciom, jakim jest Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Miejsce to jest przyjazne dzieciom dzięki ludziom, którzy tam pracując z radością poświęcają swój czas i uwagę najmłodszym czytelnikom. Podczas spotkania dzieci poznały przykłady pięknego kaligraficznego pisma oraz wykonywały ćwiczenia dłoni rozgrzewając palce przed ćwiczeniami praktycznymi. Zajęcia praktyczne były bardzo trudne, wymagały skupienia, koncentracji i wytrwałości. Pomimo zmęczenia żaden drugoklasista się nie poddał i wykonał zadania do końca. Była to więc nie tylko lekcja pięknego pisania, ale także doskonalenia własnego charakteru i przekonania, że solidna praca przynosi wspaniałe efekty.