„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

W naszej szkole w dniu 21.10.22r. została przeprowadzona akcja ,,Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” .

W piątek 21 października, dla uczczenia XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożeni młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie przepytywali swoich starszych kolegów oraz dorosłych, aby sprawdzić, jak starsi radzą sobie z mnożeniem i dzieleniem.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to inicjatywa skierowana nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych. Akcja miała ciekawy przebieg – młodsi uczniowie, pod opieką dorosłego opiekuna, wcielali się w rolę egzaminatorów i przepytywali dorosłych z tabliczki mnożenia.

W piątek 21 października wyruszyli na pobliskie targowisko, do pobliskich sklepów oraz do pobliskiego klubu fitness FitArena, aby przeegzaminować sprzedawców, klientów, osoby dorosłe. Ci, którzy podjęli wyzwanie, losowali kartkę z pytaniami. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na pięć z nich, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i naklejkę.

Dorośli chętnie włączali się do zabawy, choć mieli obawy, czy na pewno sobie poradzą.

Dzień ten dostarczył małym jak i dużym dzieciom oraz dorosłym wielu pozytywnych emocji, trochę stresu ale i dobrego humoru i satysfakcji z tego, że umiemy tabliczkę mnożenia.
Akcja ta miała na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych , utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia oraz pokazanie, że matematyka może być przyjemna a czasem i zabawna.
Cel został osiągnięty a uczniowie, nauczyciele oraz rodzice i inne osoby dorosłe, świetnie się bawili.