Jesienne wariacje

Miesiąc październik rozpieszczał Nas swoją pogodą. Dni były piękne i słoneczne, więc jak najwięcej czasu spędzaliśmy na dworze. W czasie wolnym wykorzystywaliśmy sprzęt sportowy doskonaląc swoje umiejętności. Odbywały się rozgrywki w kosza, czy w piłkę nożną. Spacerując wokół szkoły zbieraliśmy liście i inne dary jesieni, aby później wykorzystać w pracach plastycznych, a powstało ich wiele.

Dzieci na zajęciach plastycznych wykazywały się swoimi zdolnościami manualnymi oraz kreatywnością. Powstały przepiękne jeże, ozdobne ramki na okna, jesienne makiety, kolorowe pejzaże wykonane farbami. Bawiliśmy się w kole integrując z grupą, a kiedy przychodziło zmęczenie po całym dniu odpoczywaliśmy na dywanie.

Dzieci opowiadały nam o swoich pasjach, czasie wolnym poza szkołą oraz zainteresowaniach. Pod koniec miesiąc świętowaliśmy Dzień Dyni i tego dnia ubraliśmy się na pomarańczowo oraz rozmawialiśmy o tym warzywie, z którego można wyczarować cuda w kuchni. Pomysłowość dzieci nie zna granic ?