WYSTAWA SZOPEK

Jak co roku, według szkolnej tradycji, w miesiącu grudniu korytarz naszej szkoły przyciągał tłumy widzów. Powodem była wystawa szopek bożonarodzeniowych oraz ozdób świątecznych.
Wystawa cieszy oczy nie tylko kolorami, ale również pomysłowością wykonanych szopek oraz niezliczonych ozdób. Wprowadziła ona naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły w świąteczny klimat i pozwoliła przenieść się na chwilę do Betlejem.
Postacie wykonano między innymi z papieru, plasteliny, masy solnej, drewna, włóczki. Same zaś konstrukcje szopek zostały stworzone z drewna, pudełek, słoików, ozdobione siankiem, sztucznym śniegiem, trawami.
Nie zabrakło dbałości o szczegóły. Prócz Świętej Rodziny w szopkach pojawiali się pastuszkowie, trzej królowie i przeróżne zwierzęta.
Każdy uczeń wykazał się dużą pomysłowością i wyobraźnią, a w przygotowanie prac włożono wielu trudu. Każda szopka była piękna i zachęcała do zatrzymania się. Wystawa już od pierwszego dnia cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie przyglądali się pracom, a nawet wręcz zaglądali do wnętrza szopek. Z przyjemnością dzielili się między sobą wrażeniami, która jest najładniejsza.