PIERWSZA POMOC – zajęcia dla klas IV

8 kwietnia 2024 r., w naszej szkole odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęciami zostali objęci uczniowie klas IV, w ramach przygotowania do egzaminu na kartę rowerową. Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom zakresu udzielania pierwszej pomocy w wybranych stanach zagrażających zdrowiu i życiu. Spotkanie obejmowało opanowanie teoretycznych i praktycznych umiejętności dotyczących doraźnej pomocy przedmedycznej – rozpoznanie i ocena sytuacji, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie profesjonalnej pomocy medycznej, prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo–oddechowej, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a także jak postępować w przypadku złamania czy oparzenia.
Pokazy praktyczne wykonywane przez prowadzącego ratownika oraz ćwiczenia indywidualne wykonywane przez uczestników zajęć cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.