Mikołajkowy Turniej Integracyjny BOCCI

W  środę 7 grudnia 2016r na Hali Widowiskowo- Sportowej odbył się I Mikołajkowy Turniej Integracyjny BOCCI pod patronatem Starosty Głogowskiego . Wystartowało aż 16 drużyn. Naszą szkolę reprezentowali: Adrian Narwojsz, Dominika Wasinkiewicz, Oskar Szkudlarek, Zuzanna Oziębała, Tomasz  Milewicz. Sportowcy osiągnęli swój wielki sukces dochodząc  aż do ćwierćfinału. Gratulujemy Wam bardzo!!!!! Dyscyplina nie jest jeszcze zbyt popularna, ale z pewnością dostarcza mnóstwo zabawy, integruje dzieci i młodzież.

Celem zawodów była promocja dyscypliny paraolimpijskiej BOCCI , pokazanie aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych i integracja różnych placówek uprawiających BOCCI w ten przedświąteczny czas. W trakcie turnieju odbył się mecz z udziałem  Starosty Głogowskiego, podczas którego wszyscy wspaniale się bawili. Była także okazja poznać wybitnego sportowca Filipa Rodzika, który brał udział w strzelectwie na Igrzyskach Paraolimpijskich  w Pekinie w 2008r i w Rio de Janeiro w 2016r. Dzięki niemu mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat Igrzysk Paraolimpijskich. Uczniowie otrzymali także  kalendarze  „Paraolimpijscy bohaterowie Dolnego Śląska” z autografem mistrza. Mieliśmy też  możliwość pojeździć na rowerze pedałując rękoma.  Spotkaniu towarzyszył  słodki poczęstunek. Życzymy wszystkim wspaniałych, radosnych ŚWIĄT Bożego Narodzenia  !!!

Mariola Popek,  Magdalena Chojnacka