Dzień: 2017-04-21

Prezentacje hobbystów

Już po raz kolejny odbyło się spotkanie uczniów, którzy chcieli zaprezentować swoje zainteresowania. Pasjonaci z klas IV opowiedzieli swoim kolegom i koleżankom o tym skąd wzięło się ich hobby. Na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej przedstawili krok po kroku jak rozwijała się ich pasja oraz jak powiększała się ich kolekcja. Niektóre osoby, aby uatrakcyjnić swoje wypowiedzi udostępnili do obejrzenia swoje zbiory lub zaprezentowali talenty zebranej społeczności szkolnej. (więcej…)

Wizyta w jednostce wojskowej

Dnia 20 kwietnia klasa 3b odwiedziła Jednostkę Wojskową z okazji „Dnia otwartego w głogowskich koszarach”. Saperzy z głogowskiej jednostki obchodzili swoje święto i zaprosili uczniów na pokaz. Żołnierze przygotowali pokaz sprzętu wojskowego – samochodów, karabinów, wyrzutni rakietowej, ekwipunku saperskiego oraz masek przeciwgazowych. Opowiadali o swojej ciekawej pracy i akcjach saperskich, w których brali udział. Bardzo nam się tam podobało, zwłaszcza chłopcy byli zainteresowani sprzętem wojskowym. (więcej…)

Konsultacje

Uwaga rodzice!

25 kwietnia 2017 r. (tj. wtorek) w godz. 15.30 – 17.00 odbędą się konsultacje z nauczycielami.

Wycieczka do Pokrzywnej

W  dniach  5 – 7   kwietnia  uczniowie z klasy 3 f  i  3 g  wyjechali na wycieczkę do  Pokrzywnej.  Przygodę  rozpoczęliśmy w Interaktywnym Parku Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto”.  Edukacja poprzez  zabawę, w połączeniu z rozrywką i aktywnym wypoczynkiem.    (więcej…)

Wiosenny Turniej Głogowskich Świetlic

20 kwietnia Nasza świetlica po raz XIV była gospodarzem Wiosennego Turnieju Głogowskich Świetlic. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem „Bajkowe wędrówki po kontynentach”.

Razem z nami w zmaganiach wzięli udział przedstawiciele świetlic ze Szkoły Podstawowej Nr 2,3,6 i 10.  Nasz turniej otworzył Pan Dyrektor Krzysztof Rączka. W komisji zaś zasiadły Panie Wicedyrektorki, przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz gość specjalny,  nauczyciel geografii – Pani Lena Wojciechowska. (więcej…)

Warsztaty taneczne

Uczniowie klasy II J mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez Panią Paulinę Obiałę, zawodową tancerkę i instruktorkę w Szkole AnimaDanza. Pod okiem profesjonalisty dzieci uczyły się podstawowych kroków cha-chy. Zajęcia wywołały u uczniów wiele radości i na długo pozostaną w ich pamięci. (więcej…)