Dzień: 2017-10-17

Spotkanie w bibliotece

9. października klasy 3a i 3d odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci p. Elizą Piotrowską . Pisarka w bardzo humorystyczny i barwny sposób opowiedziała dzieciom o bohaterach swoich książek: Jadzi i Adasiu, których postacie – lalki, towarzyszyły w spotkaniu. Dzieci dowiedziały się jak powstają pomysły na przygody tych i wielu innych bohaterów. Autorka książek z serii „Ciocia Jadzia” promowała na spotkaniu swoją najnowszą książkę „Wypożyczalnia czarów”, która powstała specjalnie z okazji 70- lecia powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Nasi uczniowie otrzymali tę książkę w prezencie wraz z autografem pisarki. (więcej…)

Wycieczka do Kluczewa

Dnia 9 października 2017 roku uczniowie z klasy ID i IF wraz ze swoimi paniami pojechali na wycieczkę do Kowalewa do „Starej Chaty u Kowala”. W trakcie wizyty w gospodarstwie wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści wujka Krzysia na temat życia na wsi. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób wyrabia się masło, przędzie wełnę, mogliśmy zobaczyć kuźnię, w której zapoznaliśmy się z pracą kowala oraz zobaczyliśmy jak powstaje z kawałka metalu podkowa. (więcej…)