Dzień: 2017-11-24

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 20 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Pluszowego Misia. Impreza miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnej okazji do wesołej zabawy oraz  kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek. Na początku wychowankowie poznali  historię pluszowego misia. Następnie każde dziecko zaprezentowało swojego pluszaka. Potem odbyły się tańce z przytulankami oraz „Misiowe konkursy”. Na zakończenie imprezy dzieci ze świetlicy złożyły uroczystą przysięgę i otrzymały dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia”.   (więcej…)

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbył się w naszej szkole apel dla uczniów klas I- VI. Podczas apelu podsumowaliśmy działania profilaktyczno- wychowawcze przeprowadzone w minionym tygodniu. Działania podjęte były na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, p. Marka Michalaka,  który zachęca, aby Dzień Praw Dziecka był okazją do podejmowania projektów wpisujących się w dyskusję, nie tylko o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. Respektując fakt, że każde dziecko ma prawo do nauki w przyjaznej atmosferze oraz prawo do wyrażania własnego zdania zorganizowaliśmy „Tydzień dobrego kolegi”. (więcej…)

Wycieczka do Wrocławia

21 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV e i V e, wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Na początku wycieczkowej przygody udaliśmy się do Pijalni Czekolady E.Wedla. Delektując się pyszną gorącą czekoladą zapoznaliśmy się z jej historią. Ogromna frajda czekała na nas kilka chwil później, kiedy każdy dostał piernikowe serca, które samodzielnie dekorowaliśmy. Wizyta w tym niezwykłym miejscu zakończyła się słodkimi zakupami: czekoladowymi bałwankami, Mikołajami, reniferami. (więcej…)