Dzień: 2018-05-22

Mistrz klawiatury 2018

W dniu 22 maja 2018 w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się powiatowy konkurs „MISTRZ KLAWIATURY”. W zawodach wzięli udział uczniowie 10 szkół powiatu głogowskiego. Celem konkursu było doskonalenie technik szybkiego pisania oraz ćwiczenie poprawności pisania. (więcej…)

„Ognik”

Dnia 10 maja uczniowie klasy 3d uczestniczyli w lekcji prowadzonej w Sali Edukacyjnej „Ognik” Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Uczniowie uczyli się, jak reagować, kiedy znajdą się w sytuacji zagrożenia pożarowego, w silnie zadymionym pomieszczeniu. (więcej…)

Spotkanie z lekkoatletą

W dniu 14 maja 2018 uczniowie klasy IV c gościli lekkoatletę Adriana Olszewskiego. Pan Adrian opowiedział nam o swoich początkach ze sportem oraz istotnych sprawach związanych z uprawianą przez niego dyscypliną, między innymi jak ważne są odpowiednie buty, postawa ciała i trening. (więcej…)

EKO-MAT

Dnia 25.04.2018 odbył się w SP 10 Miejski Konkurs Ekologiczno – Matematyczny EKO-MAT dla klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 e – Bartosz Łuczyk i Szymon Francug. Chłopcy zdobyli 1 miejsce! (więcej…)

Turniej ekologiczno – sportowy

26.04.2018 w naszej szkole odbył się Turniej ekologiczno – sportowy klas II.  Turniej miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz pogłębienie wiadomości z dziedziny ochrony środowiska. Zawodnicy mieli okazję wykazać się wiedzą ekologiczno-przyrodniczą oraz sprawnością fizyczną.  Choć rywalizacja była zacięta, duch walki ogromny, to poziom wyrównany. (więcej…)

Wycieczka Koła Historycznego

Dnia 21 kwietnia po raz kolejny udaliśmy się na zajęcia do Klubu Batalionowego w Głogowie. Tematem zajęć były wspomnienia 16-letniego chłopaka, Niemca z ostatnich dni wojny  w Głogowie. Po wykładzie prowadzonym przez Pana Ireneusza Dominiaka wyruszyliśmy szlakiem Hansa Jaschke, mogliśmy zobaczyć miejsca niepozorne, które pamiętają II wojnę i historię głogowskiej twierdzy. (więcej…)

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, czyli Ustawy Rządowej z 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt
w historii Polski, uczniowie klasy VI b oraz kółko muzyczne, przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. (więcej…)

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

Dnia 7 maja 2018r. uczniowie z klasy 2B i 2C wybrali się na całodniową wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Pierwszym etapem zwiedzania było Afrykarium, gdzie podziwialiśmy rekiny, manaty, płaszczki i hipopotamią rodzinę. Następnie odwiedziliśmy zagrody wielu dzikich zwierząt, motylarium i terrarium.  (więcej…)

Jesteśmy aktywną szkołą!

Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły. (więcej…)

GALOP 2018

WYTAŃCZONE” PODIUM W DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU TAŃCA

DLA GRUPY GOYA

14.04.2018 roku dziewczynki z zespołu tanecznego Goya wzięły udział w XVI DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU TAŃCA GALOP 2018. Dzięki przychylnej opinii jurorów przeszły eliminacje i znalazły się w czołówce. (więcej…)