Dzień: 2018-05-30

Spotkanie ze strażakami

Dnia 28.05.2018 r. zostało zorganizowane szkolenie ,, Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Zajęcia dla klas I-III ze świetlicy szkolnej przeprowadzili ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaczowa. W ramach szkolenia dzieci miały okazję dowiedzieć się jakie zagrożenia mogą nas spotkać w okresie wakacyjnym, jak się przed nimi chronić i dbać o własne bezpieczeństwo. Każde dziecko miało możliwość przećwiczyć pierwszą pomoc na fantomie.

Mechanik dla malucha

Dnia 17.05.2018r. grupa wychowanków świetlicy szkolnej z klas pierwszych uczestniczyła w wyjściu do Zespołu Szkół Politechnicznych na warsztaty pt,, Mechanik dla malucha”. Podczas warsztatów uczniowie  mieli okazję wysłuchać pogadanki na temat urządzeń typu ,,inteligentny  dom”- czyli sterowanie za pomocą aplikacji w telefonie wszystkimi urządzeniami w domu – włączenie i gaszenie światła, regulacja temperatury, podnoszenie rolet zewnętrznych, a nawet otwieranie okna czy podlewanie kwiatów. (więcej…)

Przygody małej kropli

W zeszłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole pracowników PWiK w Głogowie. Uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach pt. „Przygody małej kropli. Skąd się bierze woda w kranie?”. (więcej…)