Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Z życia szkoły

Lekcje z Mistrzem – Spotkania z wybitnymi sportowcami 🏅🤝

Lekcje z Mistrzem to wyjątkowa inicjatywa w ramach programu Mały Mistrz, podczas której uczniowie mają okazję spotkać się z wybitnymi sportowcami 🏃‍♂️✨. Znani mistrzowie sportu odwiedzą szkoły i klasy specjalne, aby dzielić się swoimi doświadczeniami 📖, inspirować dzieci do aktywności fizycznej 💪 oraz promować zdrowy styl życia 🥗🌞. (więcej…)

XX Powiatowy Konkurs „Czy wiesz, co jesz?”

Dnia 23.04.2026 r w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie odbył się XX  Powiatowy Konkurs „Czy wiesz, co jesz?” Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem : „Zastosowanie produktów zbożowych w kuchni kresowej”. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Olivier Kapuściński kl.8b i Wojciech Kosek kl.8c spisała się znakomicie we wszystkich zadaniach teoretycznych i praktycznych. (więcej…)

22.04 DZIEŃ ZIEMI

„NASZA MOC, NASZA PLANETA”

Ziemia to nasza planeta. żyją na niej ludzie, rośliny i zwierzęta. Ludzie jednak stworzyli zagrożenie dla całej przyrody. Często niszczą środowisko, w którym żyją. ścieki z zakładów przemysłowych i gospodarstw domowych zatruwają wodę w rzekach i jeziorach. Dym z kominów zanieczyszcza powietrze. Wysypiska śmieci powodują skażenie gleby. A my oddychamy zatrutym powietrzem, pijemy zanieczyszczoną wodę, jemy żywność, która nam szkodzi, toniemy w śmieciach. W zatrutym środowisku chorują ludzie, giną rośliny i zwierzęta. Na szczęście ludzie zrozumieli, że niszcząc Ziemię niszczą siebie (więcej…)

Eko doświadczenia

Klasy czwarte uczestniczyły w warsztatach pt. „Eko doświadczenia”, które odbyły się w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na TY”. (więcej…)

Ścisły Umysł

W dniu 16 kwietnia 2026 roku odbył się II Powiatowy Konkurs „Ścisły Umysł” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Głogowie. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas VII i VIII, którzy rywalizowali w zakresie wiedzy z chemii, fizyki, biologii i geografii.
Z ogromną radością informujemy, że pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły – Nina Kapturska (klasa 8e).
Serdecznie gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów! (więcej…)

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Dnia 15 kwietnia 2025 r. odbył się II etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I–III

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego w Głogowie. (więcej…)

W podstrefie III miejsce 🥉🤾‍♂️🏆

W dniu dzisiejszym tj. 15.042026r. rozegrano w Legnicy mistrzostwa strefy legnickiej 1/2 finału województwa w piłce ręcznej chłopców klas 7-8 w ramach rozgrywek SZS Igrzyska Młodzieży 🏫🤾‍♂️. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce w turnieju. 🏆🥉. (więcej…)

Niebieskie Igrzyska

Dnia 9.04 w SP12 po raz kolejny, już czwarty, spotkały się Szkoły Podstawowe, Przedszkola oraz młodzież z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z okazji solidaryzowania się z osobami z zespołem Aspergera. W tym dniu odbyły się zawody sportowe i różnorodne zabawy, podczas których dzieci miały okazję wspólnie się integrować. Uczestnicy pokazali, że nie ma podziałów, a najważniejsze są wzajemny szacunek, zrozumienie, zabawa i dobra współpraca. (więcej…)

Dzień fizjoterapii

Dnia 10.04 z okazji Dnia Fizjoterapii uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach sportowych w ośrodku rehabilitacyjnym MORIUS. Podczas wizyty brali udział w zajęciach sportowych, zapoznali się z wychowankami oraz mieli okazję poznać różne sale sportowe i dydaktyczne. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. (więcej…)

Jałmużna

W czasie Wielkiego Postu w naszej szkole odbyła się akcja: Jałmużna Wielkopostna. Panie katechetki wraz z dziećmi zbierały środki czystości dla osób starszych, chorych,samotnych i potrzebujących z parafii pw.św.M.M.Kolbe. (więcej…)

Najpiękniejsza palma

Przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę oraz najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Tegoroczne prace były bardzo pomysłowe. Było pięknie i kolorowo.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. (więcej…)

Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną w naszej szkole

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Wody organizowanych we współpracy z Polską Akcją Humanitarną (PAH). Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na znaczenie wody w życiu człowieka, uświadomienie globalnych problemów związanych z jej brakiem oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za środowisko i zasoby naturalne.

(więcej…)

W poszukiwaniu Wielkanocnego Zajączka

Dnia 1 kwietnia uczniowie klasy 1b oraz 3c wspólnie uczestniczyli w grze terenowej na terenie szkoły, podczas której poszukiwali wielkanocnego zajączka. W trakcie zabawy dzieci odnajdywały ukryte pisanki, w których znajdowały się zagadki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Po odnalezieniu wszystkich jajek i rozwiązaniu zagadek uczniowie odczytali hasło: „Wielkanocny zajączek”. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki. Wydarzeniu towarzyszyła miła, radosna i wesoła atmosfera. (więcej…)

TURNIEJ INTERDYSCYPLINARNY 1 z 10

Na początku marca 2025 r w naszej szkole odbyły się eliminacje do Turnieju Interdyscyplinarnego „Jeden z dziesięciu”, dla klas V –VII.
Eliminacje odbyły się dla każdego poziomu wiekowego, z każdej grupy wyłoniono 10 uczniów , którzy otrzymali największą liczbę punktów z testu. Uczniowie Ci wzięli udział w turnieju, który odbył się 27 marca 2026 roku. (więcej…)

Uczestniczymy w programach: